کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت ودرمان گناوه:

13 شهريور 1396
مهمترین استراتژی ارتقای سلامت روان مردم، جلب مشارکت آنها با اعتمادسازی میان آنان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه – مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به شیوع  23درصدی اختلالات اعصاب و روان در جمعیت 15 سال به بالا در کشور و طبق آمار کشوری انتظار می رود در شهرستان گناوه بیش از 20 هزار نفرحداقل به یکی از اختلالات مبتلا باشند، که سهم افسردگی از این تعداد کمتر از ده هزارنفرنخواهد بود.

خاتون بابا حسنی افزود:با شروع طرح تحول سلامت در گناوه از مهر 95، استقرار روانشناس  و ابزار های تشخیصی اولیه درمراکز بهداشتی گناوه، تاکنون 1632 نفر خدمات روانشناختی دریافت کرده اند که از این تعداد، 539 نفرمبتلا و مشکوک به اختلال اضطرابی، 557 نفر درگیر با مواد مخدر و دخانیات و تعداد 536 نفر با علایم افسردگی مورد مشاوره و مداخله مختصر بصورت انفرادی و چهره به چهره بوسیله روانشناسان در مراکز بهداشتی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد:  همچنین در زمینه آموزش گروهی، تعداد 750 نفر از زنان دارای فرزند زیر 12 سال دوره مهارت فرزندپروری را گذرانده اند.

مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه خاطر نشان کرد: هم اکنون در زمینه دسترسی و شناخت بیماران اعصاب و روان، با مورد انتظار فاصله زیادی داریم که از مهمترین استراتژی ارتقای سلامت روان مردم، جلب مشارکت آنها با اعتمادسازی و  برقراری ارتباط اولیه قوی توام با همدلی و رازداری تیم سلامت با خانواده هاست، بطوری که حضور درمراکز بهداشتی برای مردم نوید از درک جایگاه آنها و اثربخشی خدمات سلامت روان را در بر داشته باشد.

وی تاکید کرد: در حیطه روانشناسی فقط یک ارتباط صحیح و معنادار میتواند مردم را وادار به بیان  ناخوشی ها و دغدغه های ذهنی وپنهان خود نموده و حس چاره جویی را در آنها تحریک نماید.

خاتون بابا حسنی با اشاره به اینکه جلب اعتماد مردم نیازمند ارتباط با کیفیت با آنهاست افزود:همین بس که رابطه درخور و بامعنا برقرار کنیم تا مردم خود ما را محرم ببینند و زخم های پوشیده را عیان سازند و ما بتوانیم مرهمی بر دردهای آنان باشیم.


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     ارتقاء.سلامت     خاتون.باباحسنی    
تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >