خرید و توزیع چهار هزار عدد مسواک انگشتی جهت کودکان زیر دوسال در شهرستان گناوه

20 شهريور 1396
معاون شبکه بهداشت ودرمان گناوه:با توجه به اهمیت ویژه سلامت دهان و دندان بخصوص دندان های شیری کودکان زیر دوسال، تعداد چهار هزار مسواک انگشتی خریده و توزیع گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه- مهندس علیرضا یوسفی افزود:دندان در آوردن یک مرحله طبیعی از زندگی کودک است که از هنگام رویش اولین دندان شیری (حدود 6 ماهگی) تمیز نگه داشتن دهان و دندان کودک از اهمیت ویزه ای برخودار است.

وی اظهار داشت: در این راستا شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه در ابتدای سال 96 اقدام به خرید چهار هزار عدد مسواک انگشتی جهت توزیع برای کودکان زیر 2 سال نموده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه ادامه داد: مسواک انگشتی درمراکز و خانه های بهداشت در سن6- 12 و 18 ماهگی برای کودکان توزیع می گردد.

مسئول مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان گناوه نیز عنوان داشت: برای کمک به رویش دندان ها و تمیز نگه داشتن لثه و همچنین برطرف کردن حس خارش از مسواک انگشتی تمیز استفاده می شود.

پریسا لیروای افزود: مسواک انگشتی در کودکان زیر دوسال و حداقل دو بار در روز استفاده می شود همچنین تا دوسالگی از هرگونه خمیر دندان نباید استفاده کرد.

وی به طرز استفاده صحیح از مسواک انگشتی اشاره کرده و ادامه داد: والدین دست های خود را قبل از استفاده از مسواک انگشتی بشویند، سپس شیر خوار در حالی که سرش به سمت بدن والدین و پاهایش از والدین دور است قرار می گیرد، مسواک انگشتی روی انگشت اشاره قرار می گیرد و به آرامی با حرکات ملایم و چرخشی لثه و سطوح دندانی شیر خوار تمیز می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: مسواک انگشتی بعد از استفاده باید شسته و در محلی خشک و دور از آلودگی قرار گیرد.


کلمات کلیدی:
توزیع.مسواک.انگشتی     مهندس.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان.گناوه    
تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >