مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه:

4 مهر 1397
از ابتدای سال 97 تا اکنون بیش از دو هزار ماموریت توسط اورژانس 115 شهرستان گناوه انجام شده است.

مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: بیش از 2000 ماموریت توسط  اورژانس این شهرستان در سال جاری انجام شده است و این در صورتی است که زمان رسیدن پرسنل اورژانس بر سر صحنه حادثه از متوسط کشوری کمتر است.

رضا شفیعی در پاسخ به سوال خبرنگار روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: در سال 96 اورژانس شهرستان با بیش از چهار هزار ماموریت و در سال جاری از ابتدا تا اکنون بیش دوهزار ماموریت انجام داده که میانگین رسیدن اورژانس به صحنه حادثه در داخل شهرگناوه  5 دقیقه و بیرون از شهر 9دقیقه بوده است؛ این در صورتی است که میانگین این زمان در داخل و بیرون شهر از متوسط کشوری کمتر می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که نسبت تصادفات در سال های قبل با سال جاری در شهرستان چه تفاوتی داشته است، عنوان داشت: تصادفات در شهرستان  هر سال نسبت به سال قبل افزایش داشته ولی با توجه به میانگین آمار 6 ماهه نخست سال 97 شاهد کاهش تعداد تصادفات بوده ایم، این در صورتی است که یکی از نقاط قوت در کاهش آمار تصادفات در سال جاری انجام عمل رفیوژ(جداکننده) در بعضی از خیابانهای پرترافیک شهر بوده است.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی در مورد اینکه بیشتر تصادفات در شهرستان  مربوط به کدام وسیله های نقلیه و چه گروه های سنی بوده، گفت:بالای 80 درصد از تصادفات مربوط به وسیله نقلیه موتور سیکلت می باشد، همچنین بیشترین گروه سنی که دچار حوادث وسایل نقلیه می شوند بین گروه های سنی 30-15 سال می باشد.

شفیعی در مورد تعداد پایگاه ها و امکانات اورژانس 115 شهرستان نیز گفت:در شهرستان گناوه تعداد 2 پایگاه جاده ای و 2 پایگاه شهری اورژانس که مجموعا شهرستان دارای 6 دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته می باشد؛ فاصله استاندارد پایگاه های جاده ای40 کیلومتر می باشد که این نسبت در استان بوشهر و شهرستان گناوه حدودا 25 کیلومتر می باشد.

خبرنگار روابط عمومی این شبکه با طرح این سوال که از شهروندان چه انتظاراتی در مورد همکاری با نیروهای اورژانس دارید، افزود: یکی از مواردی که متاسفانه باعث مشکلات عدیده ای شده است مزاحمت های تلفنی می باشد بطوری  که باعث شده همشهریان از خدمات اورژانس نتوانند در زمان مناسب بدلیل اشغال خطوط بهره کافی را ببرند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که همشهریان باید مد نظر قرار دهند این است که تلفن را از دسترس کودکان دور نگه دارند زیرا بیشتر اشغال بودن خط تلفن اورژانس 115 ناشی از بازی کودکان با تلفن منزل و تماس ناخوداگاه با مرکز اورژانس می باشد.


کلمات کلیدی:
دو.هزار.ماموریت.اورژآنس.115     رضا.شفیعی     شبکه.بهداشت.درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۶۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >