همکاری شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پروش جهت دانش آموزان در شهرستان گناوه بیشتر می شود

17 مهر 1397
در سال 97 برنامه ریزی مدونی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پروش جهت دانش آموزان گناوه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه – سرپرست شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان در نشست مشترک و جلسه هماهنگی برنامه های بهداشتی در مدارس ضمن تقدیر و تشکر به جهت همکاری خوب آموزش و پرورش در اجرای برنامه های بهداشتی در مدارس، به اهداف و اهمیت اجرای برنامه های بهداشتی در مدارس در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان اشاره کردند.

مهندس محمد بازیاری گفت: دانش آموزان آینده سازان کشور هستند پس باید با برنامه ریزی مناسب سلامت جسمی و فکری این عزیزان را تامین کرد.

کارشناس مسئول  واحد سلامت مدارس، نوجوانان و جوانان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیز در خصوص اهمیت مراقبت دانش آموزان 6 تا 18  به صورت هر سه سال یکبار اشاره کرده و افزود: تا کنون تعداد بیست و یک هزارو 678 نوجوان  6تا 18 سال در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان حداقل یکبار مراقبت شده اند و معاینات و ارزیابی سلامت برای آنها انجام شده است.

کبری دانیالپور افزود: با توجه به حساسیت سن بلوغ ، به کلیه دانش آموزان دختر پایه ششم و استمرار طرح کاسپین 5 (آموزش تحرک بدنی- تغذیه - کنترل خشم) در مدارس، توسط کارشناسان این شبکه آموزش های لازم داده شده است.

کارشناس مسئول واحد بیماریهای واگیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه نیز به مسئله  پدیکلوز به عنوان یک مشکل مهم بهداشتی در سطح مدارس به ویژه دختران 6-12 سال پرداخته و  ادامه داد: در سال 96 ، تعداد نوزده هزارو 349 نفر از دانش اموزان معاینه و سه هزارو 284 نفر مبتلا بوده که تحت درمان قرار گرفته اند .

در ادامه توسط  کارشناسان مسئول  واحد بهبود تغذیه ، سلامت دهان و دندان ، بهداشت محیط و آموزش سلامت به تشریح برنامه های خود و همکاری مدارس در انجام طرح وارنیش و طرح عاری از پوسیدگی دندان در دانش اموزان پایه ششم ابتدایی – برنامه های آ هن یاری و مکمل یاری با پرل مگادوز ویتامین D- بهداشت محیط مدارس - بوفه مدارس -شیر مدارس - اجرای برنامه ملی خودمراقبتی سازمانی در مدارس و اجرای برنامه تربیت سفیران سلامت دانش آموزی  پرداخته شد.

 

گفتنی است جلسه هماهنگی برنامه های مشترک بهداشتی با اداره آموزش و پرورش شهرستان گناوه و منطقه بندر ریگ با حضور معاون پرورشی وکارشناسان سلامت آموزش و پرورش و  سرپرست و کارشناسان فنی مرکز بهداشت : کارشناس واحد مدارس جوانان و نوجوانان ، واحد سلامت دهان و دندان ، بهبود تغذیه جامعه ، بهداشت محیط ، بیماریهای واگیر و آموزش سلامت در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان برگزار گردید .


کلمات کلیدی:
همکاری.شبکه.آموزش.پرورش     درگناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۷۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >