بیش از دوازده هزار جوان در شهرستان گناوه تحت مراقبت سلامت قرار گرفتند

19 مهر 1397
در اجرای طرح تحول نظام سلامت تا کنون بیش از 12 هزار جوان گناوه ای در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان تحت مراقبت سلامت قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه- مسئول واحد مدارس، جوانان و نوجوانان این شبکه عنوان داشت: از ابتدای شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون جهت نوزده هزار و 836 نفر جوان (18-29 سال) در شهرستان پرونده سلامت الکترونیک تشکیل شده که از این تعداد دوازده هزارو 689 نفر تحت مراقبت مستقیم قرار گرفته اند.

کبری دانیال پور افزود: مراقبت های مربوط به این گروه سنی :  شامل مراقبت از نظر وضعیت توده بدنی ، ارزیابی از نظر خطر ابتلاء به فشار خون ، مراقبت از نظر بیماریهای ریوی غیر واگیر، مراقبت از نظر وضعیت دهان و دندان ، ارزیابی بیماریهای منتقله از راه جنسی ، ارزیابی سلامت روان، مراقبت از نظر سلامت اجتماعی، مشاوره باروری سالم و فرزندآوری ، غربالگری اولیه درگیری با مصرف دخانیات ، مواد و الکل و... می باشد که  توسط مراقبین سلامت انجام می گیرد.

این کارشناس ادامه داد: جهت  انجام مراقبتهای حوزه سلامت در گروه سنی جوان در شهرستان گناوه برنامه های مدونی انجام شده است که در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با همکاری دانشگاه پیام نور مراقبت های جمعی از دانشجویان جدید الورود این دانشگاه را  در مهر 97  انجام داده است. 

وی گفت: مراقبت دانشجویان توسط مراقبین سلامت، انجام و پرونده الکترونیک تشکیل شده و موارد نیازمند ارجاع  به کارشناس روان و تغذیه ارجاع و مشاوره های لازم انجام شده است .

دانیال پور افزود: همچنین جهت پیشگیری از کمبود ویتامبن D این مکمل توزیع و در خصوص مزایای استفاده از مگادوز ویتامینD  و نحوه استفاده آموزش های لازم داده شد .

مسئول واحد مدارس، جوانان و نوجوانان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه تصریح کرد: جوانی  یکی از مراحل مهم رشدی است و طبق تعریف به گروه سنی 18-29 سال اطلاق می گردد که با توجه به جوان بودن ساختار جمعیتی کشورمان که حدود 24  درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و نیز روند روبه رشد عوامل خطر محیطی تهدید کننده ، سلامت این قشر مهم از جامعه الزامی می باشد .


کلمات کلیدی:
مراقبت.دانشجویان     دانشگاه.پیام.نور    

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۴۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >