مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه
کادر اورژانس 115 در کمتر از 5 دقیقه در صحنه حاضر می شوند

26 شهريور 1398
مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه ضمن تبریک 26 شهریور ماه روز فوریت های پزشکی گفت: میانگین مدت زمان رسیدن نیروهای اورژانس به صحنه در ماموریت های شهری کمتر از 5 دقیقه و در ماموریتهای برون شهری کمتر از ده دقیقه است.

 
 رضا شفیعی مسئول اورژانس 115 گناوه اظهار داشت: تعداد ماموریت های تیم اورژانس شهرستان گناوه به خاطر موقعیت جغرافیایی زیاد است. اورژانس 115 از ابتدای سال تا کنون تعداد دو هزار و 250 ماموریت داشته است.

مسئول اورژانس 115 اظهار داشت: تیم اورژانس 115 گناوه با 24 نیروی عملیاتی و 9 نیروی پشتیبانی دارای یک پایگاه شهری با دو دستگاه آمبولانس و دو پایگاه جاده ای در محور شول و چهارروستایی به فاصله 25 کیلومتری شهر گناوه است.

وی گفت: یک پایگاه اورژانس در بندرریگ در حال ساخت توسط خیر می باشد که قرار است تا پایان سال راه اندازی شود.

شفیعی افزود: در حال حاضر کلیه ماموریت های محور بندر ریگ و شهر بندر ریگ توسط پایگاه جاده ای چهار روستایی انجام می شود

مسئول اورژانس 115 گناوه اظهار داشت: در حوادث ترافیکی حتی یک ثانیه می تواند نجات بخش زندگی برای فرد حادثه دیده باشد.

وی از همشهریان محترم گناوه ای درخواست کرد: از تجمع در محل حادثه و بستن مسیر خودداری کنند و در صورت مشاهده آمبولانس مسیر را برای عبور آن و حضور هر چه زودتر تیم فوریت های پزشکی در صحنه باز بگذارند.

به کودکان خود بیاموزیم در چه شرایطی با اورژانس 115 تماس بگیرند

رضا شفیعی اظهار داشت: والدین باید به کودکان خود آموزش دهند چگونه در موارد بحرانی و موقعیت های حساس با اورژانس 115 تماس بگیرند. متاسفانه در اکثر مواقع تلفن مرکز پیام اورژانس 115 توسط کودکانی که به قصد بازی و وقت گذرانی شماره اورژانس را گرفته اند مشغول می شود. این امر باعث اختلال در خدمات رسانی به سایر شهروندانی که نیاز به خدمات اورژانسی دارند می شود.

وی با تکیه بر این موضوع که زمان در  خدمات اورژانسی حرف اول را می زدند و اتلاف وقت  می تواند جان انسانی را به خطر اندازد از کلیه شهروندان بیان کرد: در صورت بروز مشکل برای هر کدام از همشهریان با تماس تلفنی با مرکز پیام اورژانس 115 با توجه به اطلاعاتی که فرد تماس گیرنده به اپراتور مرکز پیام می دهد و تشخیص اینکه این مورد به خدمات اورژانس نیازمند است آمبولانس اعزام می شود لذا از هر گونه تماس بیهوده با اورژانس 115 جدا خودداری کنند.


کلمات کلیدی:
26     شهریور     روز     فوریت     های     پزشکی    
    شفیعی         اورژانس     115     گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۹۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >