مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛
بیش از 67 درصد مدارس شهرستان گناوه، مدرسه حامی سلامت می باشند

3 مهر 1398
مسئول آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: بیش از 67 درصد مدارس شهرستان گناوه، مدرسه حامی سلامت می باشند.

محمدرضا توکلی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: برنامه مدارس حامی سلامت  از سال ۱۳۹4 در قالب برنامه ملی خود مراقبتی به عنوان پنجمین برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، در شهرستان گناوه آغاز شد.
مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: مدارس حامي سلامت مدارسي هستند كه در زمینه ارتقاي سلامت مدارس، دانش‌آموزان، مربيان و اولياي مدارس تلاش می کنند.
وی افزود: در این برنامه تمرکز اصلی بر شناسایی عوامل تهدید کننده سلامت در دانش آموزان، مربیان و اولیا مدارس و همچنین محیط مدارس است.
مسئول آموزش بهداشت و درمان گناوه گفت: از 159 مدرسه شهرستان گناوه در نیمه اول سال 98، تعداد صد و هفت مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی، مدرسه حامی سلامت بوده اند.
وی افزود: هم اکنون بیش از 67 درصد مدارس شهرستان، تحت پوشش این برنامه قرار گرفته اند که با شروع سال تحصیلی جدید ضمن بازنگری و  پایش برنامه های موجود ، مشکلات جدید آموزشی و محیطی مرتبط با سلامت در این مدارس و دیگر مدارس شهرستان، شناسایی می شود.
توکلی گفت: انتظار می رود تا پایان سال تحصیلی جدید ، 75 درصد مدارس شهرستان ، حامی سلامت باشند.
کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: بهترین و اثربخش‌ترین زمان برای ارائه آموزش‌های خود مراقبتی، از پیش دبستانی تا پایان دبیرستان است.
محمدرضا توکلی بیان داشت: با توجه به اینکه گروه های هم سن و سال بیشترین تاثیر را بر دانش و عملکرد یکدیگر  دارند ، اطلاعات و مهارتهای بهداشتی در مدارس آسانتر انتقال می یابد.
وی افزود: جهت توانمند ساختن دانش آموزان به منظور توسعه ی رفتارهای سالم و کاهش رفتارهای ناسالم، سفیران سلامت دانش آموز نیز به عنوان دانش آموزان داوطلب و علاقه مند به فعالیت های گروهی در حیطه های مختلف سلامت (جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی ) در قالب برنامه سفیران سلامت دانش آموزی، یکی دیگر از برنامه های خود مراقبتی، در مدارس شهرستان فعال هستند.


کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت.دانش.آموزی         محمدرضا.توکلی     شبکه.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۶۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >