در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان گناوه مطرح شد:

19 شهريور 1396
تدوین و عملیاتی کردن سند جامع سلامت شهرستان سریعتر انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه-  فرماندار این شهرستان در دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی سال 96 عنوان داشت: تدوین و عملیاتی شدن سند جامع سلامت از مهمترین اقدامات و اهداف این شورا است که باید به نحو درست و هرچه سریعتر انجام شود.

سید علی پاک نژاد ضمن تقدیر از مجموعه شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه افزود: تشکیل جلسه های شورای سلامت جهت پیگیری مطالبات سلامت مردم بسیار مهم است که با تدوین برنامه نظام نامه سلامت نیز سمت و سویی هدف دار تر از قبل جهت حل مشکلات و کمبود های حوزه سلامت خواهد داشت.

وی ادامه داد: آگاه سازی مردم در بحث سلامت و بخصوص سلامت روانی و جسمانی از مهم ترین وظایف شبکه بهداشت ودرمان است که باید این مهم بیش از پیش مد نظر قرار گیرد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان گناوه نیز به بررسی وضعیت اسکان اتباع خارجی و صعودی بودن سیر مهاجرت این افراد از سال 94 به شهرستان اشاره کرده و افزود: با این افزایش روند، مبتلایان به بیماری مالاریا نیز در سطوح شهرستان افزایش یافته  است.

 مهندس علیرضا یوسفی گفت: آمار موجود از تعداد اتباع خارجی ساکن در شهرستان فقط مربوط به کسانی است که در مراکز بهداشتی و درمانی دارای پرونده بهداشتی می باشند و هیچگونه اطلاعاتی از سایر افراد که بصورت تیمی یا به شکل مجرد در قالب گروه های کارگری زندگی می کنند وجود ندارد که این موضوع جهت غربالگری بیماریهای واگیر، شبکه بهداشت را با یک چالش بزرگ مواجه کرده است.

وی به موضوع پروپوزال نظام نامه سلامت شهرستان پرداخته و عنوان داشت: این نظام نامه به ریاست فرماندار شهرستان و با دبیری شبکه بهداشت ودرمان و همچنین همکاری سایر دستگاه های اجرایی، گروه های اجتماعی و کمیته های مربوطه تهیه و تنظیم شده است.

زینت اسماعیلی نماینده کمیته های این نظام نامه به تبین روند اجرایی و تدوین پروپوزال مربوطه پرداخته که پس از قرائت و بحث و تبادل نظر به تائید و تصویب حاضرین در جلسه رسانده شد.

گفتنی است در دومین جلسه  شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان چهار مصوبه زیر جهت اجرا پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید: مقرر شد دستگاه های اجرایی( نیروی انتظامی و شهرداری) سریعا نسبت به اشتغال افاغنه و بیماری های شناسایی شده اقدام و نسبت به تهیه لیست و آدرس آنها اقدام نمایند و گزارش فعالیت صورت گرفته در اختیار شبکه بهداشت ودرمان گناوه قرار گیرد، مقرر گردید گزارش کاملی از روند اجرایی نظام نامه سلامت توسط شبکه بهداشت ارائه گردد، شبکه بهداشت ودرمان باید گزارش کاملی از روند مبارزه با بیماری های مالاریا، سل و هپاتیت ارائه نمایند، مقرر گردید شهرداری های گناوه و بندر ریگ گزارش کاملی از پاکسازی و لایروبی کانال های سیلاب رو سطح شهر ارائه نمایند.

 


کلمات کلیدی:
جلسه.شورای.سلامت     فرماندار.گناوه     شبکه.بهداشت.درمان    
تعداد بازدید:   ۱۲۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >