کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه؛
برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت" در شهرستان گناوه اجراء می شود

29 امرداد 1399
کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در راستای سیاستهای ابلاغ شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور افزایش سواد سلامت افراد و توانمندسازی آنها برای مراقبت از خود، خانواده و جامعه برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت" از مرداد ماه سال جاری در شهرستان گناوه آغاز شد.

کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در راستای سیاستهای ابلاغ شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور افزایش سواد سلامت افراد و توانمندسازی آنها برای مراقبت از خود، خانواده و جامعه برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت" از مرداد ماه سال جاری در شهرستان گناوه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه محمدرضا توکلی اظهار داشت: برنامه "هر خانه یک پایگاه بهداشت"با هدف تامین، حفظ و ارتقای سلامت و همیاری و مشارکت جمعی، در قالب برنامه های تربیت یك سفیر سلامت به ازای هر خانواده و تربیت یك رابط سلامت به ازای هر20 سفیر سلامت خانواده اجرا می شود.
وی تاکید کرد: با توجه به فشار مالی روزافزون و بی سابقه بر بخش سلامت به دلیل افزایش میانگین سنی جمعیت، تغییر بار بیماریها، تاثیر عوامل اجتماعی بر سلامت و سبك زندگی مردم و اخیرا" به دلیل شرایط سخت ناشی از اپیدمی کرونا، لازم ا ست مردم به عنوان گروه هدف اصلی برنامه های سلامت، کنترل  بیشتری بر سلامت خود داشته باشند.
کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان داشت: برنامه "هر خانه یك پایگاه سلامت " به دنبال گسترش مشارکت آگاهانه مردم در عرصه تأمین، حفظ و ارتقای سلامت در تمامی خانوارهای کشور است.
وی افزود: در این برنامه در هر خانواده یك نفر به عنوان " سفیر سلامت خانواده " برای مراقبت از سلامت خود، خانواده و جامعه توانمند می شود.
توکلی اظهار داشت: آموزش و توانمندسازی سفیران سلامت خانواده توسط تیم سلامت در واحدهای ارایه خدمات سلامت طی دوره های آموزشی در سه حیطه ارتقای سلامت و پیشگیری، درمان های اولیه و توانبخشی پیش بینی شده است.
کارشناس آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این برنامه به دنبال گسترش مشارکت آگاهانه مردم در عرصه تأمین، حفظ و ارتقای سلامت درکشور است و به عنوان یک سطح پایه به خدمات مراقبت های اولیه بهداشتی(PHC) اضافه می شود.
وی افزود: در این برنامه اعضای خانوار قبل از دریافت خدمت از بهورزان و مراقبان سلامت در خانه های بهداشت ، پایگاههای سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت، خدمات لازم را از فردی از اعضای خانوار خود به عنوان " سفیر سلامت خانوار " دریافت می کنند.
محمدرضا توکلی اظهار امیدواری کرد: اجرای برنامه"هر خانه یک پایگاه بهداشت" می تواند گام مهمی در راستای توسعه پایدار سلامت در شهرستان گناوه باشد؛ زیرا با اجرای این طرح آموزش سلامت را به درون خانوارها خواهیم برد و به نوعی تمام اعضای خانوار (به صورت آبشاری)  آموزش خواهند دید و شاهد مشارکتی پایدار خواهیم بود و در نتیجه ارتقاء سطح سواد سلامت خانوارها از مسیر درست انجام می شود.
شهرستان گناوه دارای 26 هزار خانوار است و 17 هزار خانوار در آن دارای سفیر سلامت خانوار می باشند.


کلمات کلیدی:
آموزش.بهداشت     توکلی     شبکه.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >