سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه؛
لطفا چهارشنبه آخر سال را فراموش کنید!

26 اسفند 1399
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: به خاطر شرایط خاص امسال مراسم چهارشنبه آخر سال را فراموش کنید.

عصمت حیدری در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت  درمان گناوه گفت: امسال علاوه بردلایل خطرآفرین آتش افروزی ها و مواد محترقه و منفجره که متاسفانه در سالهای اخیر مراسم سنتی چهارشنبه سوری را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، دلیل مهم دیگر، همه گیری ویروس منحوس کروناست  که خوراک اصلی اش از اجتماعات و دورهمی ها تامین می شود؛ پس لازم است به این دلایل مهم چهارشنبه سوری امسال در خانه بمانید و حداقل یک امسال چهارشنبه سوری را فراموش کنید.
 وی با اشاره به خطرات آتش افروزیها، مواد محترقه و منفجره در چهارشنبه آخر سال‌، افزود: متأسفانه همه ساله تعدادی از هموطنان بر اثر این خطرات  سلامت و جان خود را از دست می دهند.
او اظهار داشت: با توجه به آمار سالهای اخیر بیشترین آسیب دیدگان مراسم چهارشنبه سوری در سال گذشته در گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال و پس از آن در گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال بود.
 وی بیان داشت: بیشترین تعداد معلولیت در سال گذشته نیز در گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال و همچنین بیشترین تعداد فوت سال گذشته در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است؛
حیدری اظهار کرد: پس خطرات  مراسم چهارشنبه سوری، تهدیدی جدی  برای سلامت و جان  افرادخصوصاً کودکان، نوجوانان و جوانان، به عنوان گروه اصلی در معرض خطر است و هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی این مراسم که امسال، شرایط انتقال ویروس کرونا هم به آن اضافه می شود، می تواند زیان های سنگین و غیر قابل جبرانی در پی داشته باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تاکید کرد:  کادر درمان به ویژه نیروهای اورژانس این روزها مشغول خدمت رسانی به هموطنان مبتلا به کرونا هستند، با بی احتیاطی و  ایجاد حوادث جدید در مراسم چهارشنبه سوری، بار مضاعفی بر دوش آن‌ها قرار ندهید.
 وی افزود: همه آسیب های احتمالی شامل  خطرات سنتی این مراسم  و تهدیدهای کرونایی امسال، از رفتار ما ناشی می شوند که لازم است آحاد مردم به خصوص والدین به این موارد توجه کنند و شرایط حضور خود و فرزندانشان را در این گونه مراسم ها فراهم نکنند اما در صورت شرکت کودکان و نوجوانان،  حضور والدین در کنار فرزندان، به منظور کنترل و نظارت بر رفتار آنها توصیه می شود.


کلمات کلیدی:
چهارشنبه.سوری     شبکه.گناوه     حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >