انجام وارنیش فلوراید در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گناوه به صورت رایگان

21 امرداد 1402
کارشناس مسئول واحد دهان و دندان شهرستان گناوه از انجام وارنیش فلوراید در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گناوه به صورت رایگان خبر داد.

کارشناس مسئول واحد دهان و دندان شهرستان گناوه از انجام وارنیش فلوراید در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گناوه به صورت رایگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، پریسا لیراوی گفت: یکی از اهداف مهم در طرح تحول سلامت دهان و دندان و پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها انجام وارنیش فلوراید در کودکان است زیرا فلوراید می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش پوسیدگی دندان‌های کودکان داشته باشد.
وی افزود: وارنیش فلوراید یک ماده چسبنده و حاوی غلظت بالایی از فلوراید است که باعث ایجاد یک لایه نازک حاوی فلوراید بر روی سطح دندان‌ها می‌شود که این فلوراید به‌تدریج آزاد و در ساختمان دندان نفوذ می‌کند و باعث مقاومت دندان نسبت به پوسیدگی می‌شود.
لیراوی اضافه کرد: طرح وارنیش فلوراید هر ۶ ماه یک‌بار برای کودکان سه تا ۱۲ سال در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت انجام می‌شود و اکنون نیز در حال اجرا است.
وی بیان کرد: اجرای طرح به صورت رایگان بوده و از ابتدای شروع طرح تاکنون تعداد هزار و ۱۹۳ نفر کودک ۶ تا ۱۲ سال و ۷۰۰ نفر کودک سه سال تا ۶ سال این خدمت را دریافت نموده‌اند.

کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     پریسا.لیراوی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >