سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه؛
وضعیت شهرستان گناوه از نظر کرونا شکننده است/ تایید ابتلاء یک نفر به کرونای انگلیسی در شهرستان گناوه

19 اسفند 1399
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با تایید ابتلاء یک شهروند گناوه ای به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی، وضعیت شهرستان گناوه از نظر کرونا بسیار شکننده اعلام می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با تایید ابتلاء یک شهروند گناوه ای به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی، وضعیت شهرستان گناوه از نظر کرونا بسیار شکننده اعلام می شود.
عصمت حیدری در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، شیوع مجدد کرونا در نقاط مختلف کشور و همجواری شهرستانهای دیلم و گناوه با استان خوزستان که طی هفته های اخیر بیماری کرونا با سرعت بالا در آنجا شیوع پیدا کرده و مواردی از ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی نیز در آن استان گزارش شده است را تهدیدی جدی برای وضعیت کرونایی شهرستان گناوه برشمرد.
وی افزود: متاسفانه در حال حاضر موارد ابتلاء و بستری بیماری افزایش یافته به طوری که در سه هفته اول بهمن 179 بیمار و در سه هفته اول اسفند 212 مورد بیمار شناسایی شده است.
همچنین اضافه کرد: موارد بستری در حال حاضر 16 بیمار می باشد که از این تعداد 3 نفر در بخش آی سی یو بستری هستند و  با افزایش موارد بستری جای نگرانی جدی وجود دارد.
حیدری اظهار داشت: در طرح شهید سلیمانی از اطرافیان بیماران (شامل: اعضاء خانواده، خویشاوندان یا همکاران) 3726 تست تشخیص سریع در منزل یا محل کار آنها گرفته شده است. از این تعداد  236 بیمار توسط تیم پزشکی مراقبت در منزل بصورت رایگان دریافت کرده اند.
 سرپرست شبکه بهداشت ودرمان گناوه تصریح کرد:  نظارت بر صنوف مختلف و فعالیت های آموزشی و اطلاع رسانی بصورت مستمر در حال انجام است، ولی انجام این اقدامات بدون مشارکت و همراهی مردم موثر نخواهد بود و نمی تواند باعث قطع زنجیره انتقال بیماری شود.
وی تاکید کرد: کارکنان بهداشت و درمان در این مسیر دشوار نیاز به همراهی همه همشهریان عزیز دارند.
عصمت حیدری اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر موارد بیماری بصورت کانون های بیماری نمایان می شوند و بیماری از یک عضو خانواده شروع شده و به دلیل عدم رعایت کامل قرنطینه و شرکت در دورهمی های خانوادگی، باعث ایجاد کانون بیماری در بین اعضاء خانواده، حتی گاها در بین خویشاوندان یا همکاران می شود و این کانون می تواند منجر به چندین مورد بستری و حتی فوتی شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه با بیان اینکه وضعیت شهرستان از نظر کرونا شکننده است، اظهار داشت: شهرستان اکنون در وضعیت زرد کرونایی است اما به منظور جلوگیری از سخت تر شدن شرایط که می تواند منجر به تعطیلی بسیاری از صنوف و اعمال محدودیت های شدیدتر شود، ضمن لزوم کنترل بیشتر تمام مسیرهای ورودی شهرستان، باید دستورالعملهای بهداشتی همچنان به عنوان یک ضرورت توسط همه شهروندان رعایت شود.
وی توصیه کرد: مردم  استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در میهمانی ها، تجمعات ، اماکن پرتردد‌ و به خصوص بازار و مراکز خرید حتی المقدور پرهیز کنند؛ زیرا با توجه به شرایط موجود، ویروس کرونای انگلیسی در کمین است و سرعت انتقال این نوع  ویروس به مراتب بیشتر از نمونه قبلی کرونا است.
وی ضمن هشدار این نکته که ویروس جدید علاوه بر سالمندان و میانسالان، جوانان و حتی کودکان را نیز درگیر می کند، افزود: مبتلایان به این گونه جدید، علائمی مشابه ویروس قبلی دارند، به این معنی که ویروس انگلیسی نیز با تب، سرفه، سردرد، بدن درد و اختلال گوارشی همراه است و تفاوت عمده آن سرعت سرایت و بیماری زایی آن است و امکان مرگ در اثر ابتلا به آن نیز بیشتر است.
در شهرستان گناوه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون2005 نفر (1600نفر تست PCr مثبت، 405 تست رپید مثبت) به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که102 نفر از این افراد متاسفانه جان باخته ‌ند.


کلمات کلیدی:
کرونای.جهش.یافته.انگلیسی     عصمت.حیدری     شبکه.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >