فهرست همه مطالب
1
نقش سلامت مردان در باروری
هفته اول اسفند به عنوان هفته ملی سلامت مردان نامگذاری شده است، از یازده سال پیش توسط انجمن اورولوژی ایران و ابتدا به عنوان روز سلامت مردان مطرح شد و به تدریج رسمیت و رونقی یافت و به هفته سلامت مردان تبدیل شد.


طب الرضا
از نخستین کسانی که در زمینه علم پزشکی کتاب نوشته‌اند، امام علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام است. امام وقتی به سوی طوس می‌آمدند، در نیشابور در مجلس مأمون با جماعتی از فلاسفه و پزشکان، چون یوحنابن‌ماسویه و جبرئیل‌بن‌یخشوع و ابن‌بهله‌هندی و دیگر کسان گرد آمدند و سخن از طب به میان آمد. وقتی مأمون دراین‌باره از امام علیه‌السلام پرسش کرد،‌ حضرت فرمود: برای من به مرور زمان تجربیاتی حاصل گشته که آن را برای شما می‌نویسم. حضرت علیه‌السلام،‌ کتابی را درباره امور پزشکی نوشت و برای او فرستاد و مأمون دستور داد تا آن را با آب طلا بنویسند؛ از این رو به "رساله ذهبیه" موسوم گردید.


زایمان طبیعی بدون درد
بافرارسیدن هفته های آخر بارداری دربدن تغییراتی روی می دهد که شما وجنین رابرای زایمان آماده می کند . دراین زمان جنین قادر است به زندگی خود در خارج از رحم ادامه دهد.زمان زایمان لحظه پراضطراب و مهیج برای مادرو خانواده اش میباشد.طبیعت زایمان درد است وعلت اصلی درد زایمان انقباضات رحمی است ولی بسیاری ازمادران جهت جلوگیری ازتحمل دردهای زایمانی عمل سزارین راانتخاب کرده وعوارض ومشکلات آنرا برای خود ونوزاد خود تحمیل می نمایند.سزارین یک عمل جراحی برای زایمان است وهنگامی انجام می شود که زایمان طبیعی خطرساز یاغیرممکن باشد.


چرا سزارین ؟
آنچه درمورد زایمان طبیعی وسزارین باید بدانیم :


شکستگی لگن یکی از شایع‌ترین و جدی‌ترین آسیب‌های مرتبط با پوکی استخوان برای جمعیت سالمند محسوب می‌شود
اگر بدانید شکستگی لگن عامل بسیاری از حوادث منجر به فوت در مورد سالمندان می‌شود، خودتان هم باور می‌کنید که این لگن، استخوانی که در مرکز بدن قرار می‌گیرد و ستون‌های بدنتان روی آن نصب شده‌اند، در واقع مثل شیشه عمر شما مهم است و نباید بشکند.


توصيه های تغذيه ای برای ايام نوروزتغذیه در پیشگیری از بیماری های قلبی _ عروقی
اگر دارای عوامل خطر بیماری قلبی مانند اضافه وزن، فشار خون بالا یا کلسترول بالا هستید، لازم است در برنامه غذایی روزانه خود تغییراتی را ایجاد نمایید ! اضافه وزن و چاقی: افزایش وزن و چاقی یکی از عوامل مهم ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی است.افزایش وزن سبب افزایش کار قلب می‌شود. همچنین فشارخون بر اثر وزن اضافی بالا می‌رود و ممکن است میزان کلسترول بد و تری‌گلیسیرید (نوعی چربی) نیز افزایش یابد .


نقش مدارس در ارتقای سلامت روان دانش آموزان
در علم روانشناسي، بهداشت رواني به قابليت برقراري ارتباط هماهنگ با ديگران، تغيير و اصلاح محيط فردي و اجتماعي و حل تضادها و تمايلات شخصي به طور منطقي، عادلانه و مناسب گفته مي شود. كودكي كه از ايمني رواني برخوردار است توانايي احترام به خود را داراست و مي تواند توانايي هايش را در حد واقعي و همان طور كه هست قلمداد كند، در مدرسه ارتباط خوبي با همكلاسي هايش برقرار كند و دوستي و احترام ديگران را جلب كند. اين كودك در آينده نيز قادر خواهد بود نيازهاي زندگي شخصي اش را تأمين كند و از اعتماد به نفس خوب و روحيه اي شاد برخوردار باشد.


درد موقت دندان را جدی بگیرید
تا به حال شده وقتی یك لیوان آب خنك می‌خورید، دندان‌تان درد بگیرد و چنان ضعف برود كه از آب خوردن پشیمان شوید؟ یا وقتی یك تكه شكلات خوشمزه را داخل دهان می‌گذارید، دندان درد، لذت شیرینی آن را از شما بگیرد؟ در این مواقع چه كار می‌كنید.


رفتار های پر خطر در نوجوانانکوله پشتی مناسب دانش آموزانکفش مناسب دانش آموزان چگونه کفشی است ؟پیامهای بهداشتی ضد دخانیات
پیامهای بهداشتی ضد دخانیات به مناسبت روز جهانی وهفته ملی بدون دخانیات(4-10خردادماه)


قبل از خوردن هر داروی لاغری این مطالب را بخوانید
زیاد خوردن، زندگی ماشینی، تحرک کم و ورزش نکردن از عواملی هستند که خیلی از امروزی ها را با معضل چاقی دست به گریبان کرده است. مردم برای درمان چاقی حاضرند مبالغ گزافی را بپردازند


شعارسازمان جهانی بهداشت درسال 1391(18الی 24فروردین ): سلامت وسالندی (زندگی سالم ، طول عمر بیشتر پوكي استخوان
شعارسازمان جهانی بهداشت درسال 1391(18الی 24فروردین ): سلامت وسالندی (زندگی سالم ، طول عمر بیشتر پوكي استخوان


من و تو در یک جبهه‌ایم
نکته ای بر حفظ اندوخته عاطفی بین همسران


آشنایی با انواع سرم
سرم ها جز مواد دارویی هستند که دارای ترکیبات متفاوت بوده و هر کدام از آنها برای بیماری خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. سرم ها دارای ترکیبات آمینو اسیدی، کربوهیدراتی، الکترولیتی و …هستند .


1
< >